תפריט סגור

קניית בית

קבלני בניה

קניית בית מקבלן

קניית בית מן המוכן מחברת בניה או קבלנים ויזמים בעלת יתרונות לא מעטים
להלן רק חלק מכמה צעדים בסיסיים בעת קניית בית, או לקראת הקנייה יכולים להועיל לכם בעתיד. ראשית לא לוותר על שירותיו של עורך דין נדלן ומקרקעין אשר הינו בעל ניסיון וידע משפטי גדול ומעמיק יותר משלכם. לא מומלץ לקבל את הצעת הקבלן או החברה המשווקת להשתמש בשירות עורכי הדין מטעמם. למה ? – כי יש לו אינטרס כלפי המוכר ולא אל הצרכים והאינטרסים שלכם. הוא מטעם קבלן הבניה וגם אם החברה הנדלנית המשווק את הדירות תשבע על גג משרד השיכון, כל עובדי הקבלן ואנשי המכירות יחד – אל תאמינו.

קניית בית כהשקעה בנדלן

ישנם לא מעט אפיקי השקעה בכל משק קיים. מניות ובורסה, תכניות חיסכון בבנקים או מטבעות כגון ביטקויין – שחסרונו הגדול הוא האי וודאות. לעומת זאת השקעה בבית מגורים או מבנה מסחרי בהקמה או לפני יכולה להיות השקעה נבונה. מסתבר לאורך כל השנים כי השקעה בנדלן בישראל הינ כדאית לכל הדעות, ובמיוחד לאור הסולידיות שבה. ישנם לא מעט הזדמנויות עיסקיות בענף הנדלן למגורים או לשכירות ומסחר. המאפיין לאורך כל השנים הינה היציבות הגבוה יחסית לשאר הא]פיקים. גם הרווח שנכס נדלן מניב הוא גבוה יחסית לשאר אפיקי תוכניות החיסכון הקיימות כיום בבנקים עם ריבית שלא מהווה תחרות אמיתית.

קניית בית יד שניה

לא תמיד זו תקופה טובה לרכוש דירה או בית צמוד קרקע. המחירים האמירו ויגדלו עוד – אם לא ישתנה מהר המצב האבסורדי הזה בשוק הנדלן. למי אחראים למחדל ? – קובעי המדיניות בראש ובראשונה : משרד הבינוי והשיכון, משרד התשתיות ועוד כמה משרדי ממשלה כגון האוצר ולא חסרים אשמים עיקריים. כשאין מספיק היצע – וקיים ביקוש עצום עבור דירות למכירה המחיר יעלה עד שייתקיים איזון. אבל הבטחות של ראש ממשלה שרים וחברי כנסת – נמצאים אי שם בנבכי הבירוקרטייה. גם בעלי הדירות, אותם אלו שרכשו נכסי מגורים לצרכי השקעה תרמו את החלק הקטן שלהם. היצע נמוך מאוד של דירות קטנות למגורי זוגות צעירים ללא ילדים או עם ילד אחד – גורמים לחלקם להמר ולבדוק אופציות יותר ייקרות של דירות גדולות יותר. והמחיר עולה בהתאם. לא מעט משפחות עם ילד אחד כבר מעדיפות לחזור ולגור עם ההורים בצפיפות כזו או אחרת, ועם לא מעט מתחים וחחץ, כולל חוסר פרטיות בדירה של ההורים. זאת רק מטעמי חיסכון וחוסר ברירה – לא מהגעגועים לאמא. .

קניית בית עם קבוצת רכישה

הטרנד שלא תמיד הצליח ושבגינו התעשרו כמה ייזמים ואנשי מפתח עם יכולת מנהיגות ושיכנוע צבר תאוצה בשנים האחרונות. המחיר הזול יותר והאופי החברתי כולל אפשרות לקביעת חלק מאופני הבניה והמראה הכללי – סחף לא מעטים. יש אמנם סיכונים לא קטנים בהצטרפות לקבוצת רכישה, וחזינו כבר בחדשות בכמה מקרים שהסתיימו באובדן ותלונות שונות. קבוצת הרכישה או הייזם של הקבוצה מאתר את הקרקע באופן עצמאי עם הכלים וההיכרות שלו את הענף. הקבוצה מגייסת רוכשים או חברים המשקיעים את כספם – ופונה לקבל הצעות מחיר מקבלנים שונים לביצוע הפרוייקט. נשמע פשוט ? – לא תמיד. ניהול הבניה כולל בחירת מפקח בניה לפיקוח קבוע מתמיד ומקצועי. ויחד עם הקבוצה מנהלים את הבניה. ישנם עוד כמה נדבכים מינהליים ובירוקרטיים, כולל אישורים ותוכניות שיש ליישם לפני התחלת הבניה, ולא לשכוח את הפן המשפטי וייצוג על עורכי דין בכל ההסכמים הרלוונטים. את הדירות בבניין מחלקים בהתאם להשקעה, מול גודל ואופי הדירה שבתכנון. בקבוצה מסודרת ומאורגנת – גם ייתגלו חיכוחים ואי הסכמות כמו של קבוצת אנשים בעלי אינטרס משותף אבל עם דרישות שונות.

עוד בנושא זה