תפריט סגור

מזגנים

מזגנים לבית

סוגי מזגנים קיימים, ההבדל בן מזגן חלון למזגן מפוצל.

במדינה חמה כמו שלנו עם אקלים ים תיכוני שכזה אין פלא שהביקוש למזגנים רק הולך וגדל, וכיום לא תמצא בית  משרד או בית עסק כגון חנות שאין בה מיזוג כזה או אחר. יתרה מכך כבר בעת רכישת הבית ושיטוט הרכה ראשונית חדי העין והאיכפתיים שביננו כבר מחפשים ומתכננים בראשם את מיקום המזגן, ולא פחות חשוב מיקום המדחס שהוא היחידה החיצונית המורכבת מחוץ לבית ומיקומה לא פחות חשוב מאשר מיקום החלק השני שהוא המפזר ( במידה ומדובר על מזגן מפוצל- כאשר המדחס מפוצל מהיחידה הפנימית שתלוייה בתוך הבית ומחוברת אליו בצנרת ) .

מזגנים למשרד

כל בית עסק חברה או אירגון המכבד את עצמו ובמיוחד אם הוא דואג לרווחת העובדים הנוכחים וגם למבקרים ולקוחות אשר מגיעים למשרד התקין מיזוג כזה או אחר. לרוב עבור משרדים קטנים עד 8 מטר רבוע יספיק מזגן מפוצל עילי או ריצפתי שתפוקת הקירור או החימום שלו נעה סביב 10,000 BTU . נוחות השימוש במזגן לא פחות חשובה ולרוב המזגנים מצורף שלט חכם עם שליטה על טמפרטורה, כיוון האוויר היוצא טיימר וכהנה.

רוב המזגנים המפוצלים הנרכשים כיום הם עילייים ופחות הריצפתיים, ויש שיאמרו כי רכשו ריצפתי מפוצל רק בגלל אילוצי התקנה ואי אפשרות לתליית העילי עקב המבנה ולא בגלל קשיי התקנה.

מזגנים וחלקי חילוף

כפי שידוע המזגן המפוצל מורכב משני חלקים עיקריים : המדחס והמפזר. המדחס זו יחידת קומפרסור אשר דוחסת גז מזגנים בלחץ גבוה דבר אשר גורם לגז להגיע לטמפרטורות מאוד נמוכות ולאפשר צינון של אוויר המפוזר על ידי היחידה שבפנים הבית. המפזר כשמו כן הוא – מפזר את האוויר הקר – או החם – במקרה של חימום – בתוך הבית כמובן שיש גם שליטה על כיוון האוויר המפוזר ועוצמת המאוורר המפזר. לא פעם אחת אנו נתקלים בתופעה שחסר שלט של המזגן, או שהוא מקולקל. חשוב לבהין שבדרך כלל : יש אפשרות לרכוש שלט מקורי למזגן ברשת האינטרנט. אין חובה לפנות אל היבואן הראשי.

בהמשך מידע על התקנת מזגנים, רכישת מזגנים טיפול במזגן ועוד.

עוד בנושא זה