תפריט סגור

השקעות במרכזים לוגיסטיים

השקעה במרכז לוגיסטי

השקעה במרכזים לוגיסטיים – הטרנד החם של השקעות בנדל"ן.
ענף הלוגיסטיקה עבר שינויים רבים בשנים האחרונות וכנראה ימשיך לעבור, אולם דבר אחד בטוח והוא העובדה שמדובר בענף בצמיחה מתמדת, זאת על רקע ההתחזקות העולמית של תחום ה-e-commerce;

מדי שנה אנו עדים לגידול בצריכה באון ליין. ישראלים אוהבים לצרוך מאתרי מכירה בארץ ובחו"ל. על רקע משבר הקורונה, סגירת הקניונים וחניות הרחוב אנו חווים גידול נוסף והרגלי הצריכה משתנים. החברות מאמינות כי לא נשוב למסחר הפיזי כפי שהיה ערב הקורונה ועל כן יש צורך להמשיך ולהקים מרלו"גים נוספים.

לתכנון ומיקום מרלו"ג מספר נקודות חשובות, קרבה לנתיבי תחבורה מרכזיים, קרבה לנמלים הקולטים סחורות מיובאות וקרבה ללקוחות פוטנציאליים. ואחרי כל אלו, קיים הצורך הכלכלי – הפעלת המרכז לוגיסטי על קרקע שהינה במחיר סביר ומשתלם. האיזון בין כלל האינטרסים יוצר אתגר לא פשוט לעוסקים בתחום.

על אף האתגרים, חברות נדל"ן רבות ומוכרות נכנסות לתחומים המרלו"גים וחברות שטרם עשו כן מנסות לשים דריסת רגל בתחום. כל זאת על רקע הצמיחה המתמדת בתחום וכמובן על רקע כניסתן לישראל של חברות E-commerce בינלאומיות כדוגמת אמזון.

הדבר החשוב ביותר לחברות המוכרות הינו שיפור השירות לצרכן, שיפור משמעו הפיכת האספקה לזמינה ומהירה יותר. כך למשל, שירות Amazon Prime הפועל ברחבי ארה"ב מאפשר לצרכן להיפגש בתוך 24 שעות עם המוצר שהזמין און ליין, הדבר מתאפשר באמצעות רישות אזורים שלמים במרכזים לוגיסטיים המאחסנים מלאים זמינים להפצה.

השקעות נדלן בישראל

בישראל, לקוחות חווים זמני משלוח ממושכים ומעבר לכך הנטייה כיום הינה להפעיל מרכזי אחסנה והפצה גדולים בסמוך לנקודות אסטרטגיות בלבד. יחד עם זאת, ככל שהתחום יתחזק וחברות ירצו לשפר את השירות וזמני המשלוח אנו נהייה עדים לגידול משמעותי של מרכזים לוגיסטיים ובפריסתם ברחבי הארץ.

כיום, ישנן חברות השקעות בנדל"ן הפועלות בארץ ובחו"ל ומאפשרות למשקיעים לרכוש חלקים במרכזים לוגיסטיים מאוכלסים, בהם מצויים שוכרים חזקים עם חוזי שכירות ארוכי טווח. מדובר בהשקעה מניבה, יציבה ובעלת פוטנציאל צמיחה;

עוד בנושא זה