תפריט סגור

בניית בית

בניית בית

בניית בית

ראשית מזל טוב – עוד לפני התחלת בניית הבית. העיצוב והבחירה כיצד יראה בית חלומותיכם מפיח רוח חיים ותזזית בלתי פוסקת של התרגשות שתעסיק את מוחכם בלא מעט דקות של דימיון ותכניות בראש מה יותר יפה אסטטי וכדאי לגבי הבית. איך תראה הכניסה, מה גודל הגינה והיכן ? מהצד או מלפנים, עם גג משופע או מרפסות, פרגולה כזו או אחרת ואולי עגולה , חנייה קרובה ומקדימה או דווקא בצד ימין של הבית שלא יפריע בחזית ויקלקל את המראה… הדימיון  יעסיק אתכם לא מעט והנה אתם כבר מרגישים כמו מעצבי נוף ואדריכלות עם רקע בעיצוב ואמנות שימושית. לרוב לאחר התכנית הראשונית של אדריכל אשר שכרתם לצורך התכנון, תמיד נוטה לשינויים לפי מאווים ורצונות של בעלי הבית. לשנות לעדכן להוזיז חלון מכאן, להוסיף קשתות ומה לא…. ?

בניית בית להשקעה בנדלן

מלבד זוגות צעירים אשר מתכוונים להקים את ביתם בדרך כלל על קרקע פרטית, ישנם שבונים בית להשקעה. אם יש לכם את הידע, ההון המספיק ואנשי מקצוע מתאימים – אפשרות של השקעה בנדלן בישראל בבית משלב ההקמה הוא כדאי כלכלית לרוב. לכל התנאים כדאי להוסיף גם עצבי ברזל, סבלנות והכנה כלכלית ונפשית להוצאות נוספות מעבר לתכנון. אתם יודעים באיזה תקציב מתחילים אבל לעולם לא תדעו מה תהיה העלות הסופית. לצד זה יש לקחת בחשבון את הבירוקרטיה הישראלית, במיוחד אם מדובר בנדלן חדש. השגת האישורים ותשלומי האגרות השונות הן רק חלק מתהליך בניית בית לצורך רווח כלכי בעתיד בעת המכירה. קחו בחשבון כי לא אחת קרה שיזמים פרטיים שחלמו על השקעת כספם בבניית בית והשגת רווח כספי בסיום הבניה והמכירה – נתקעו באמצע. מי מאיתנו לא נתקל בשלד מבנה אשר תהליך בנייתו נעצר הוא רק עומד כאבן שאין לה הופכין. תקוע כמות שהוה ללא סיום בניה.

בניית בית באופן עצמאי

בניית בית לבד ללא מפקח בניה  טומנת בחובה גם לא מעט כאב ראש בלשון המעטה, עד כדי טרדות יום יומיות לא פשוטות של מהלך הבניה והתעסקות עם כל הקבלנים המעורבים בבנייה והם לא מעטים. קבלן שלד, חשמל, טיח, אינסטלציה, ריצוף, חלונות, דלתות, וכדומה. יש שטוענים מניסיון כי הנדבך העיקרי בעת הבניה הוא התיאום ועמידה בזמנים בכל משך העשייה. בשרשרת ניהול של כל בעלי המקצוע עלול אחד מהם לאחר/לפספס מועד/ לא לבצע וכבר ניתן לראות כיצד תוכניות הבניה מקבלת דחיה של כמה ימים מהבא אחריו ויש להתחיל את כל תיאומי המועדים לביצוע עם שאר הקבלנים וכך איחור של יומיים שלושה יכול להדרר לחריגה במועדים עד כדי שבועיים שלושה ימים שלמים.

ה

עוד בנושא זה