תפריט סגור

בטיחות בבית

בטיחות בבית חשמל ומים

בטיחות ילדים בבית – מעט צעדי זהירות ומוצרי בטיחות לילדים אשר יועילו למניעת תאונות. שערי בטיחות, מכסים לשקעי חשמל, שטיח לרצפת אמבטיה ועוד.

בטיחות בבית
אנו חיים בבית ומשום שישנם בבית גם ילדים – הם חשופים לפגיעה. מעט צעדי זהירות ומוצרי בטיחות לילדים אשר יועילו למניעת תאונות. שערי בטיחות, מכסים לשקעי חשמל, שטיחון אמבטיה ועוד…בטיחות הינה מניעת סכנת היפגעות. אין צורך להיכנס להיסטריה ולהתנהג בפארנויה מוגזמת, אולם בכדי לשמור על הילד – מומלץ לנקוט בכמה צעדי בטיחות ומניעה.

בטיחות חשמל

בעת בניה של הבית קבלני המשנה עלולים לנסות לחסוך עלויות של הכנה לתשתיות חשמל ומים נפרדות. לעיתים הם מצוותים את קווי החשמל בקירות סמוך מאוד לתווא צנרת המים. דבר עשלול לניות מסוכן מאוד, אם המים דולפים. ככה זה כשאתם בונים בית לבד ללא מעקב וניהול של מפקח בניה או קבלן ביצוע בשטח מטעמכם. ואם כבר אתם קונים בית – רכשו מחברה גדולה ואמינה, ולא קבלן סתמי שאפילו אינו רשום ברשם הקבלנים.

שער בטיחות
כהורים אשר אמורים להשגיח על ילדים קטנים בבית, אנו תמיד ערים לכל תנועה או מעבר של הילד מחדר אחד למשנהו. אך לעיתים תוך כדי השהיה עם הילד, כאשר אנו לא ממש שמים לב הוא או היא כמובן בלי להפלות עלולים בזחילה או בצעידה לעבור מחדר אחד למשנהו וחלילה מפתח המסדרון אל המדרגות. האסון ברור למדי וצעדי מניעה הינם הכרחיים. חובה אישית של כל הורה להתקין שערי בטיחות בבית. שער בטיחות הינו השומר והמאבטח שלכם בבית כנגד מעבר לא רצויי של ילדים ממקום המשחק אל סכנה ברורה. שער הבטיחות אמור לעמוד ראשית כל במבחני התקינה והתקן הישראלי, כל תקן נוסף הוא מבורך. שנית הוא אמור להיות קל להתקנה וקל להסרה – רק על ידי מבוגר לצורך מעבר דירה נניח. שערי הבטיחות הקיימים כיום רבים ומגוונים, ועלותם שונה מכורח היותם שונים ועבלי תכונות לא זהות. כנל השימושים שלהם במיקומים וייעוד שונה בבית. ישנם שערי בטיחות ממתכת או מעץ או מפלסטיק. למדרגות או לפתחים רחבים. מקובעים לקיר או חיבור לחץ…חשוב שתבחרו שער שמתאים לצרכים הנכונים שלכם. 

דוגמאות למוצרי בטיחות
מכסים לשקעי חשמל , שטיחון למקלחת
-את המוצר הזה מכסה שקע חשמלי, אנו ההורים של היום היינו צריכים בתקופת ילדותנו כשהאמהות סרגו סוודרים בכל הזדמנות של מנוחה או צפיה בטלויזיה. מכסה פלסטיק פשוט אשר ניתן לנעוץ אותו בשקע החשמל וכך מונע מכל ילד להכניס אליו גופים זרים אשר חלקם עלולים להיות בעלי מוליכות שחמלית. כך מונעים סכנת התחשמלות. מכסה שקע חשמל כזה קל להרכבה.  – חבל מאוד שמכון התקנים הישראלי והתאחדות קבלני הבניה לא פועלים לחוקק תקינה בקשרר לגובה שקעי החשמל בבית. גובה ממוצע של 80 סנטימטר אינו מספיק – וכל ילד או ילדה קטנים יכולים להגיע אליו בהושטת יד כלפי מעלה. כך היה ניתן לצמצפ אפשרות של פגיעה בילדים משקעי חשמל.

-שטיחון אמבטיה או מקלחת איך שלא יהיה שמו – הינו פריט חובה באמבטיה למניעת החלקה. צעד בטיחותי מונע למניעת היפגעות של כולם. ילדים , בוגרים ומבוגרים וקשישים העלות של שטיחון אמבטיה כל כך נמוכה, אין צורך בהרכבה אלא פשוט מניחים אותו באיזור המסוכן. מסוכן – רצפה רטובה או רצפת המקלחת, למרגלות האמבטיה היכן שיוצאים מהאמבטיה או נכנסים אליה. יש שמוסיפים ידיות אחיזה מאסיביות לקיר לשיפור הבטיחות.

עוד בנושא זה